• Międzynarodowy Festiwal Szachowy Perła Bałtyku

Aktualności

Gracjan Grzesik V miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych - Sypniewo 2018

31732500 1509174469193060 1665261358708424704 n

W dniach 28.04-05.05 w Sypniewie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych - dyscyplina szachy. W zawodach wzięła udział rekordowa grupa zawodników KSz Hetman Koszalin (aż 7 osób) reprezentująca Województwo Zachodniopomorskie, która poprzez zeszłoroczne eliminacje wywalczyła awans do finałów w grupach chłopców i dziewcząt do lat 12 i 14.

Dzięki drużynowej punktacji KSz HETMAN Koszalin wywalczył 6 miejsce wśród polskich klubów szachowych, a w grupie chłopców do lat 14 drużynowo zajęliśmy bardzo wysokie II miejsce.

Najwyżej  indywidualnie sklasyfikowany został Gracjan Grzesik, który z wynikiem  6 pkt z 9 partii zajął 5 miejsce do lat 14 i zapewnił sobie prawo awansu na Mistrzostwa Świata i Europy. Warto dodać, że zdobyte 6 punktów przy lepszej punktacji pomocniczej dawało brązowy medal.

W tej grupie warty odnotowania jest wynik Krzysztofa Majewskiego, który uzyskał normę na I kategorię szachową z wynikiem 5 pkt.