• Międzynarodowy Festiwal Szachowy Perła Bałtyku

Aktualności

Tomasz Kamieniecki wygrywa w Szczecinie

szczecin luty 2018

W niedzielę 25 lutego rozegrano w Szczecinie 4 turniej z cyklu Grand Prix Zachodniopomorskiego Związku Szachowego. Organizatorem zawodów był miejscowy KSz Gryf Szczecin. 59 zawodników rywalizowało na dystansie 9 rund granych tempem szachów szybkich zgłoszonych do oceny rankingowej FIDE.

Turniej wygrał Tomasz Kamieniecki (KSz Hetman Koszalin) zdobywając 8 pkt z 9 partii. Drugie miejsce zajął Adam Czuchnicki (Szczecin) 7,5 pkt, a trzecie miejsce uzyskał Mistrz Międzynarodowy Nikolai Aliavdin  (Stowarzyszenie AC Płock) 7 pkt. Piąte miejsce w klasyfikacji OPEN i najlepszym juniorem w tym turnieju został Filip Łuczak (KSz Hetman Koszalin) 6 pkt.

Wyniki

W klasyfikacji po 4 na 5 turniejów cyklu, awans do finałowej "Dziesiątki MASTERS" utrzymują zawodnicy HETMANA: Filip Łuczak, Gracjan Grzesik, Tomasz Kamieniecki.