Aktualności

12 medali podczas Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży w szachy - Łazy 2017

WOM2017

XIII Międzynarodowy Festiwal Szachowy "Perła Bałtyku" został poprzedzony rozgrywkami najlepszych juniorów Województwa Zachodniopomorskiego do lat 14, którzy rozegrali Wojewódzką Olimpiadę Młodzieży w szachy.

W zawodach wystartowało ponad 90 zawodników, którzy rywalizowali w grupach wiekowych do 8, 10, 12 i 14 lat w kategorii chłopców i dziewcząt.

Klasyfikacja drużynowa to zdecydowane zwycięstwo AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska, który uzyskał 64 pkt, a jego zawodnicy zdobyli aż 12 medali

Agnieszka Polakowska do lat 14

Kolejne miejsca w klasyfikacji drużynowej wywalczyły drużyny: 2. KSz Gryf Szczecin 21 pkt, 3. UKS Biały Pion Gryfino 18 pkt, 4. GKSz Solny Grzybowo 17 pkt, 5 UKS Skoczek Choszczno 15 pkt, 6. UKS OPP Kołobrzeg 7 pkt