• Międzynarodowy Festiwal Szachowy Perła Bałtyku

Aktualności

Filip Łuczak wygrywa Ogólnopolski Finał Szachowy w Sejmie RP

sejm3

28 marca reprezentacja województwa Zachodniopomorskiego uczestniczyła w Ogólnopolskim Finale Akcji "Szachiści grają dla Polonii 2017" rozgrywanym w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie. W skład ekipy weszli Filip Łuczak i Krzysztof Majewski z AKSz Hetman Politechnika Koszalińska, Miłosz Drzewiecki z UKS Refleks Gościno oraz Kamil Łabędzki z UKS Szach Gryfice.

sejm1

W finale wystartowało 67 zawodników wyłonionych z wojewódzkich eliminacji, którzy rywalizowali na dystansie 7 rund granych tempem szachów błyskawicznych.

Doskonale zaprezentowali się zawodnicy z AKSz Hetman Politechnika Koszalińska, gdyż zawody wygrał Filip Łuczak z wynikiem 6,5 pkt z 7 możliwych, a trzecią lokatę wywalczył Krzysztof Majewski 6 pkt. Drugim miejsce przedzielił zawodników z Koszalina Hubert Jaszczuk z MUKS Stoczek 45 Białystok 6 pkt. Pozostali zawodnicy z zachodniopomorskiego zdobyli po 4 pkt i odpowiednio Kamil Łabędzki zajął 18 miejsce, a Miłosz Drzewiecki miejsce 29.

To wielki sukces koszalińskich zawodników, a dodatkowo Filip Łuczak w finałowym pojedynku szachowym pokonał Marszałka Marka Borowskiego.

sejm4

Po zakończeniu zawodów szachiści mieli możliwość zwiedzenia Sejmu, a także udania się do siedziby Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, aby kibicować zawodnikom podczas Mistrzostw Polski Mężczyzn i Kobiet w szachach. Szczególne wsparcie kierowane było do dwóch zawodniczek, które są wychowankami AKSz Hetman Politechnika Koszalińska - Klaudia Kulon i Joanna Majdan.