• Międzynarodowy Festiwal Szachowy Perła Bałtyku

Aktualności

Gracjan Grzesik brązowy medal na Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski w szachach - Poronin 20017

poronin 2017 imp szkol

W dniach 8-15 styczeń 2017 zawodnicy AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska uczestniczyli w Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach, które odbyły się w Poroninie.

W zawodach wystartowało 130 zawodników z całej Polski, a partie były rozgrywane tempem szachów klasycznych.

W grupie do lat 13 świetnie spisał się Gracjan Grzesik, który zdobył brązowy medal z wynikiem 6,5 pkt z 9 partii. W rywalizacji na podium wyprzedzili go Tymon Ochędzan z Kalisza i Michał Redzisz z Warszawy po 7,5 pkt. Tuż za podium uplasował się drugi zawodnik Hetmana-Politechniki Koszalińskiej - Patryk Wolaniecki 6 pkt.

W grupie dziewcząt do lat 11 wystartowała Nikola Grzesik, która z wynikiem 5 pkt zajęła 6 lokatę. Warto jednak dodać, że Nikola była młodszym rocznikiem w tej grupie i wśród 10 latków zajęła najwyższą pozycję.