Aktualności

Kaskadowy szach i mat - Szczecin 2016

kaskada

Jak co roku spora grupa koszalińskich szachistów wzięła udział w rozgrywkach szachowych w Galerii Handlowej KASKADA w Szczecinie.

5 listopada rozegrano turniej w formule OPEN na dystansie 9 rund, gdzie uczestniczyło 85 zawodników. Najwyższe miejsce wśród zawodników Hetmana-Politechniki Koszalińskiej w kategorii OPEN zajął Filip Łuczak 6,5pkt (9 miejsce). Natomiast w grupach kategorii kobiet trzecie miejsce zajęła Agnieszka Polakowska 3,5 pkt. Również w klasyfikacji juniorek zapunktował Agnieszka zajmując drugie miejsce oraz Nikola Grzesik z 3 pkt zajęła 3 miejsce.

op1

op2

6 listopada to już rozgrywki typowo juniorskie w kategoriach wiekowych rozgrywanych na dystansie 7 rund

W grupie do lat 8 rywalizację chłopców wygrał Szymon Wdowiak 5,5 pkt (AKSz Hetman Politechnika Koszalińska)

kask8

W grupie do lat 10 ryzwalizację dziewcząt zdominowały zawodniczki Hetmana-Politechniki Koszalińskiej, gdyż zajęły dwa pierwsze miejsca: 1. Nikola Grzesik 5 pkt, 2. Aleksandra Załóg 4,5 pkt. W grupie chłopców Mateusz Leszcz z wynikiem 4,5 pkt zajął 6 miejsce.

kask10

W grupie do lat 12 w kategorii chłopców również dwa pierwsze miejsca zostały wywalczone przez zawodników Hetmana-Politechniki Koszalińskiej: 1. Gracjan Grzesik i 2. Filip Łuczak oboje po 5,5 pkt. Kategoria dziewcząt do lat 12 to ponownie dwa pierwsze miejsca dla Naszych zawodniczek: 1. Jagoda Bieńko 5 pkt i 2. Agnieszka Polakowska 4,5 pkt.